Azerbaycan'da İnternet ve Mobil OperatörBakü'ye gelince ilk ihtiyacınız olacak şeylerden biri de mobil hat olsa gerek. İletişimin zorunluluğu sebebiyle ilk gün herkes bir mobil operatör şubesine gidiyor. Neyse ki, bir hat almak için geçen süreç ve ödenilen ücret Türkiye'ye göre çok daha rahat. Azerbaycan'da mobil hatların ücreti numarasına göre değişiyor. Ama numaranın ne olduğunun hiçbir önemi olmadığını düşünürsek, yeni bir hat bize sadece 3 manata patlıyor.


Tercih edebileceğiniz 3 tane operatör var: Azercell, Bakcell ve Nar. Benim bunlardan ilk tercihim Azercell olmuştu, çünkü genç tarifesi diğer genç tarifelilerle sınırsız konuşma hakkı sunuyordu. Ancak çok geçmeden fikrim değişmişti, çünkü arama işlemini hep Whatsapp üzerinden gerçekleştiriyorduk. Bu yüzden internet paketleri çok daha uygun olan Nar'a geçtim. Çünkü sadece 13 manata gündüz 7 gb, gece ise sınırsız internet sunuyor. (İnternet hızları gündüz 50 mbps, gece 3 mbps) Ancak daha fazla internet isteyenleri için gündüz tarifesi 20 gb ve 40 gb olan paketler de var. Nar'ın internet paketlerine aşağıdan bakabilirsiniz.Eğer daha fazla internete ihtiyaç duyuyorsanız veya bilgisayar kullanıyorsanız, uydu sinyaliyle hizmet sunan kablosuz taşınabilir modemler var. Özellikle yurtta kalıp, kablolu internet bağlatmaya imkanı olmayanlar için çok daha ideal bir seçenek. Sazz isimli internet sağlayıcısından alabileceğiniz hizmet için öncelikle bir modem sahibi olmalısınız. Bu modeme, 2 ay internet hediyesiyle birlikte 195 manat ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Sonrasında ise tıpkı mobil internet gibi, aylık olarak internet yüklemeniz gerekiyor. Paketleri ise 250 gb, 25 manat; 500 gb, 35 manat; 700 gb, 45 manat olmak üzere 3 tarife sunmakta. Alacağınız internet hızı için ise 30 mbps vadediyor.

Eğer evde kalıyorsanız ise Azerbaycan'da kablolu internet de bir o kadar uygun fiyatlara sunuluyor. KaTV isimli internet sağlayıcısından, aylık 18 manata evinize sınırsız internet bağlatabilirsiniz. Vadettiği hız ise 36 mbps. 

2 yorum:

  1. Salam bakcel nomrem Türkiye'ye gelmişem baglanib necə aça bilerem o nomremi

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. A.SELAM 0534 774 5504 yardımcı olabilerem sana

      Sil

Sorularınıza en kısa zamanda cevap verilecektir :)